| Dragos13ro a întrebat:

Salut! Am un stick pe care il foloseam la o boxa portabila cu muzica. L-am folosit sa instalez un windows si am bootat pe el. Dupa ce am formatat stickul, boxa portabila nu il mai citeste. Am dat si un format complet (fara quick format). Am incercat si pe setarile default si cu format FAT32, NTFS si exFAT dar nimic.
Nici o boxa nu il mai citeste dar in PC e complet normal.

4 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Fat32 trebuie sa fie pentru boxa si nu ii da quick fomat debifeaza quick

| djrobby a răspuns:

Vezi daca este write protected!

Bula
| Bula a răspuns:

Cititoarele USB de tipul boxei recunosc doar formatele FAT32 si FAT.
Formateaza stick-ul inca odata FAT32, dupa care da o verificare cu reparare automata (chkdsk sau din My Computer), dupa care copiaza 2-3 fisiere mp3 pe el. Ai grija la NUMELE fisierelor, sa nu contina diacritice sau semne speciale (Sunt permise doar literele alfabetului englez si cifre. A se evita semnele "-", "_" "!", "#", "$", "@". Alte semne sunt interzise).

| anonimg a răspuns:

1. Vezi ce formate(fișiere) de muzică acceptă boxa, și numai pe acelea să le pui pe stick.
2. Fișierele să nu fie în folder, ci direct pe stick.