| valentin2002 a întrebat:

Am văzut că există un model de husa pentru telefoane cu spațiu special pentru carduri de credit/debit! Nu este posibil sa se demagnetizeze cardul? Deși mă gândesc că dacă e special facuta cu spațiu poate nu dăunează!

4 răspunsuri:
| Tonii_Tonii_1996 a răspuns:

Eu am husa la telefon flip(tip carte) in care tin cardurile si pana acum, are cam un an, nu am avut probleme.

| Lazar_Ana_Maria_1981 a răspuns:

Au mai evoluat cu cardurile, mai nou se sterge vopseaua de pe ele decat sa se demagnetizeze. Partea riscanta este ca atunci cand uiti sau lasi undeva telefonul ramai si fara carduri. Opteaza pentru plata cu telefonul, unele banci detin un soft special.

| RoCkKiD a răspuns:

N-are nimic, nici eu nu am avut probleme.

| valentin2002 explică (pentru Lazar_Ana_Maria_1981):

Eu am card la Raiffeisen și încă nu au Mobile Pay Din pacate! Dar din cate spuneți nu este periculos deloc să îl țin în husa! Va multumesc tuturor!?