| anonim_4396 a întrebat:

Exista carduri de credit in Romania? Sau sunt sunt toate de debit?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiecare banca are cel putin un card de credit in oferta.

daniela
| daniela a răspuns:

Exista atat carti de debit, cat si de credit

| machupicchu a răspuns:

Cred ca nu intelegi bine notiunile de "debit" si "credit". Exista carduri de credit in sensul ca beneficiezi de credit in baza unui card si beneficiind de acest credit, devii debitor... Nu exista carduri de debit.

| machupicchu a răspuns:

Recunosc. am gresit. exista carduri de debit. cand ai un cont curent si faci platile cu un card, suma respectiva scazandu-se din fondul disponibil al contului curent. In astfel de cazuri te poti numi debitor... propriul tau debitor...

| claudya a răspuns:

Exista ambele...

| danut a răspuns:

Nenumarate, de aceia au intrat romanii la apa. sad

| frumusik007007 a răspuns:

Bine inteles ca exista si carti de credit