| cosmii10 a întrebat:

Am vazut la unii prieteni ca au maimulti utilizatori pe Windows. Vreau si eu sa mai am unul. Cum pot face? Precizez ca am Windows 7. Va rog sa imi spuneti pas cu pas. Si daca e, il pot sterge?

2 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Cotrol Panel -> http://www.bleepstatic.com/......-panel.png -> http://www.bleepstatic.com/......counts.png -> dupa ce ai apasat iti apare casuta de pus numele, parola (daca doresti), si permisiunile accountului (user normal sau administrator).

Ca sa stergi intri tot in acel loc, si trebuie sa ai o optiune Delete Account.

| oana970 a răspuns:

Intri in Control Panel, la Conturi utilizator, si dai la Adaugare sau eliminare conturi utilizator, si adaugi un utilizator nou care se va numi Guest. Apoi esti liber sa ii schimbi numele si sa intri pe el. Desigur, unele programe le vei putea instala numai de pe Administrator, adica de pe utilizatorul de baza, nu de pe Guest. Pe utilizatorul cel nou vei avea aceleasi programe ca si pe Administrator, dar nu si aceleasi imagini, foldere si altele.
Pentru a-l sterge, intri in Control Panel la Conturi utilizator si dai Stergere
Sper ca te-am putut ajuta.