| Denila123 a întrebat:

Salut, imi poate spune si mie cineva ce telecomanda se potriveste pentru televizorul funai 14d-o810, un link va rog?

8 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ai cumva un telefon cu IR blaster? De pe la Xiaomi si Huawei au majoritatea. Daca da, vezi ca ai sanse mari sa il folosesti fara probleme ca si telecomanda. happy

| IonutSiAtat92 a răspuns:

Am cautat acel televizor, si zici ca arata ca primul televizor aparut in lume.

| NotNamed a răspuns:

Nu cumpara telecomanda, cumpara alt televizor. Ce ai tu zici ca e de acum 100 de ani. Cand vei lua un Smart TV vei zice ca e tehnologie extraterestra.

| NLS a răspuns:

Telecomanda pentru el aproape sigur nu o sa gasesti, cel putin nu la un pret decent.
Ia legatura cu un service de electrice si electronice, (unul care repara dar si vinde televizoare SH sau firme din astea mai de nișă, ieftine) si aproape sigur au telecomenzi universale, si stiu si exact ce model e "mai" compatibil. (exista telecomenzi universale ce vor functiona, dar o sa poti efectua doar operatii de baza cu ele).

Daca investitia e mai mare de 50 lei, nu merita sa cumperi nimic, gasesti TV - uri LCD la pret decent (550 ron)

https://m.emag.ro/......DPZHXGBBM/

| Denila123 explică (pentru GabiDumitrescu):

Mm am un j5 2015 oare merge

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Denila123):

J5-ul se pare ca nu are asa ceva. Incearca totusi, poate ai noroc si al tau e mai cu mot - https://play.google.com/......ps/details

| Denila123 explică (pentru GabiDumitrescu):

Spune ca nu e compatibil

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Denila123):

Mdah, ghinion. Ia un Xiaomi Mi A1 la mina a doua ca ala are sigur senzor IR. Plus ca ruleaza Android 11 ca la mama lui, chiar daca update-urile oficiale s-au oprit la Android 9 si patchul de securitate de prin August vara trecuta.