| Fabian223 a întrebat:

Salut, are cineva idee de ce tot mi se duce spatiu din disk-ul C fara sa fac nimic? mi s-au dus in seara asta minim 2gb, am sters multe jocuri si programe pentru a avea spatiu, am si ccleaner, am incercat multe metode, dau funda, va rog sa ma ajutati repede.

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Posibil să ai jocuri / aplicații pe acel disk care se updatează permanent sau, și când o fac (adică mai rar), îți mănâncă din memorie mult. Dacă nu este nimic care își face update pe acel disk, posibil să ai vreun virus care se înmulțește (asta mai ales daca ai jucat cu hack-uri, ai instalat moduri sau fișiere cu viruși fără să îți dai seama). Dacă nu reușești să rezolvi de unul singur problema, îți recomand să te duci la un service să vadă care ar fi problema, sau să reinstalezi windows-ul. Dacă îl reinstalezi și tot la fel se comportă, posibil să ai probleme cu vreo componentă.

7 răspunsuri:
| TheGentleman a răspuns:

Update la Windows. E normal

| Iote a răspuns:

Ai jocurile in C? De ce nu le pui in alta partitie?
La Ccleaner, foloseste si curatarea registrilor. Vad ca mai nou are si Easy Cleaner. Curata si asta ceva.

| gabicoo a răspuns:

Folosește utilitarul integrat în Windows: Disk Cleanup ( Curățare Disc ) și șterge cu el versiunile anterioare de Windows. Apoi folosește instrumentul de defragmentare a discului integrat în Windows și defragmentează discul.
Mai poți descărca de pe site-ul oficial Glary Utilities Free. Ăsta curăță mai bine ca CCleaner.
Dar mai întâi fă o scanare tot sistemul cu un antivirus!
Succes!

| Dandinelle a răspuns:

Te-as sfatui oricum sa nu mai folosesti ccleaner, uite si de ce: https://www.kaspersky.com/resource-center/threats/ccleaner-malware

| Fabian223 explică (pentru Celcestietot):

In C am doar windows-ul si filmarile. atat. Dar am vazut aseara ca de la 60gb liberi aveam 67 laughing. Mersi oricum.

| Fabian223 explică (pentru gabicoo):

In C am doar windows-ul si filmarile. atat. Dar am vazut aseara ca de la 60gb liberi aveam 67 laughing. Am facut, mersi oricum.

| Celcestietot a răspuns (pentru Fabian223):

Cu placerewinking!