| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa stiu daca exista card de memorie microSD 8gb ( nu microSDHC! ). Daca da as dori sa imi dati si un link de unde l-as putea lua. Mersi anticipat.

Răspuns Câştigător
| cby a răspuns:

MicroSD este un format de card de memorie iar acronimul HC (High Capacity) se refera tocmai la capacitatea ridicata a memoriei de pe card. Acestea fiind zise, nu cred ca vei gasi card de 8 GB care sa nu fie HC. Oricum standardul este identic, si anume microSD, rare sunt cazurile in care un card HC sa nu fie compatibil cu vreun dispozitiv.

1 răspuns:
| cristi_8689 a răspuns:

Uite aici http://www.shopmania.ro/......94294.html
Faci comanda si iti vine acasa sau daca ai vreun magazin de calculatoare prin apropiere incearca la ei sigur au!