| dfcsb97 a întrebat:

As vrea sa achizitionez un laptop bunicel, dar nu prea ma pricep la piesele de laptop (procesoare si placi video). As vrea un laptop bunicel pentru jocurile astea din prezent (adica sa nu le joc la rezolutie minima). Ce imi recomandati? big grin

6 răspunsuri:
| moldovianu a răspuns:

Aaaaaaaa, ia-ti un pc desktop, e mai ieftin si il faci cum vrei, pentru ce vrei laptop? Sa te joci la ultimele aparitii, fii serios! Nu ai sa iti ei niciodata pentru asa ceva, costa prea mult si nu prea am vazut. O placa video care suporta ce vrei tu arata cam asa, si inca asta e numai asa, mai amarata, ca exemplu:
http://www.pcgarage.ro/......x-256-bit/

| dfcsb97 explică:

Alte opinii?

| dfcsb97 explică:

Da e buna da are si un pret... ca la bani aia iti iei laptop super bun

| rapidist a răspuns:

Sal, nu stiu ce iti place, eu am Asus hard de 250 g, 2 g, ram placa de 512, display 15 inch, dvd rom camera web incorporata de 1, 3 la un pret acceptabil(24 mil) nu am avut nici o problema la jocuri la nimic merge struna.Mai informeazate pana te hotarasti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laptop-urile sunt pentru afaceri sau alte lucruri, nu pentru jocuri.Cu banii de pe un laptop bunicel iti iei un PC desktop ultimul racnet.