| George20123 a întrebat:

Salut, as vrea sa cumpar un mp3 sau ceva de genul de pe care sa pot asculta muzica la casti la un volum mai ridicat(ceva mai puternic decat telefonul), imi puteti recomanda ceva?

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cauta o placa audio externa, cu USB, care poate lucra cu Android.
Nu te sfatuiesc sa folosesti casti interne pentru asa ceva, sunt prea daunatoare. Eu folosesc niste casti Pioneer la desktop, se aud foarte bine din mufa de casti a statiei de amplificare (sistem Silvercrest). Direct din placa de sunet se aud mai slab si fara claritate, din telefon se aud la volum foarte mic.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Zi ce casti si ce telefon ai. Ca o paranteza, am un Xiaomi Mi A1 si Koss Porta Pro, casti care suna de te darima pe telefoane cu partea de audio cum trebuie (majoritatea HTC-urilor si LG-urilor de top, de exemplu), care casti le-am folosit si cu scule capabile sa le prajeasca la propriu (desigur ca nu am intentionat sa le fac praf si nici nu am facut-o, dar daca stii ce inseamna sa bagi niste casti cit de cit capabile pe line-out-ul unui Fiio X3 II, ai prins ideea). Xiaomi Mi A1 are si asta amplificator dedicat pentru casti si suna incredibil de bine, mai ales ca discutam de un telefon de ~1000 RON. In concluzie, conteaza foarte mult ce cuplezi cu ce, sunt sigur ca NU ai nevoie de un mp3 player, dar pana nu zici ce casti ai, vorbim vorbe.

| dannyel86 a răspuns:

Nu mp3 player-ul e neaparat problema, ci e vorba de casti. Am un mp3 player si casti Philips cu bass foarte bun si o calitate a sunetului ireprosabila. Am schimbat castile cu unele mai ieftine, iar volumul a scazut la jumatate, implicit si calitatea audio.

| xerxes1 a răspuns:

Schimba castile cu unele de calitate.

| JackR a răspuns:

Incearca ceva de genul asta: https://www.avstore.ro/amplificatoare-casti/fiio-a1/

| Denision a răspuns:

Iti recomand sa nu faci acest lucru, deoarece acel sunet o sa iti cauzeze pe viitor.