| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa imi iau niste casti beats by dr dre solo hd sau wireless. Care dintre cele doua mi-ati putea recomanda? Ma intereseaza daca merg pe orice device nu doar de la Apple. Sa nu aiba probleme daca le atasez de exemplu la un laptop Dell sau la un mp3 sau mp4 normal. Castile wireless au si cablu inclus sau trebuie sa iau eu separat?
Multumesc!

3 răspunsuri:
| Utilizator1234 a răspuns:

Daca vrei sa arunci cu banii pe prostii, cumpara Beats. O sa te minti singur ca se aud bine. Eu le-am ascultat intr-un showroom pe un Ipod; nu ca sursa ar fi grozava dar mai sunt si optimizate pe gadget-uri mobile. Ca sa fac un rezumat al sunetului, ma pot limita la a spune ca suna oribil; suna infundat, bassul acopera tot, detaliile nu sunt prezente, mediile suna sters, inaltele suna ca la sistemele Logitech/Genius/etc (adica nu prea suna), iar separatia stereo este pur si simplu praf. Nu reusesc sa gasesc puncte forte pentru castile astea sincer, mai ales la preturile actuale. Am ascultat (si am si detinut de altfel) Sennheiser HD429, folosite pe o placa Creative X-Fi Go Pro. Sunetul este cu mult peste Beats, echilibrat, detaliat intr-o oarecare masura. Dar cel mai important este ca vin la un pret corect. Nu spun sa-ti iei neaparat Sennheiser (stiu ca s-au scumpit in ultima perioada), dar daca tot dai o suma importanta pe o pereche de casti, cumpara de la o firma consacrata in domeniu :Audio Technica, AKG, Denon, Sennheiser, s.a.m.d.

| perladunarii a răspuns:

Salut, da are dreptate Sebastian, beats sunt prea scumpe fara motiv, sunt casti la pret mai mic care se aud la fel! Avand in vedere ca vrei beats(ai bani :D) o sa iti recomand 2 perechi de casti unele wireles si unele normale, ambele sunt foarte tari, calitate mai buna vei avea cu cele cu fir, clar!:
http://bit.ly/19t114H
http://bit.ly/18GunPZ
(sunt compatibile cu absolut orice)

| Tataran_Sebastian_1998 a răspuns:

Nu-ti recomand castile beats! Sunt multe casti care merita acei bani mult mai mult decat castile beats, aceste casti sunt atat de scumpe din cauza numelui si designului, nu din cauza calitatii.Crede-ma,ai sa regreti!