| emeric717 a întrebat:

Salut. As vrea sa imi iau un laptop insa nu ma pricep chiar asa bine în acest domeniu. Precizez ca as folosi laptopul în special la jocuri si la randări 3D. Ideea ca as fi optat între un Lenovo legion pro 5( cu un procesor i7-12700 si o placa video de 3070) si un Asus rog Strix G16 G614JV-N4074 2023 (cu un procesor 13650HX si o placa video RTX4060-ROG Boost: 2420MHz* at 140W (2370MHz Boost Clock+50MHz OC, 115W+25W Dynamic Boost)). Ideea e ca în mai multe recenzii ar fi zis ca placa video RTX3070 e mai buna de cat RTX4060 din cauza voltajului. As vrea o părere de la cineva care chiar se pricepe. Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Laptopurile sunt mult -mult prea scumpe pentru jocuri.
Nu mai aruncati banii inutil pe lucuri care NU sunte destinate pentru jocuri.
Ia-ti un PC si joca-te pe el!

| just4ubr2015 a răspuns:

Ca si calitate iti recomand Asus Lenovo se incalzeste repede si se mai blocheaza la jocuri Asus e mai ok. legat de cele 2 placi video nu e diferenta mare intre 4060 si 3070