| todescupaul a întrebat:

Salut, as vrea sa stiu ce parere aveti despre site-ul de jocuri jrc.ro, au 55 de magazine fizice in total si 3 in tara, dar nu ma pot deplasa acolo, pretul pentru xbox one x e foarte atractiv si mult sub piata din Romania, poate ati mai comandat de aici, din ce am citit site-ul pare legitim, multumesc!

https://www. jrc.ro/xbox-one-x-consola-1tb-star-wars-fallen-jedi-orde r/p309594
https://www.jrc.ro/xbox-one-x-consola-1tb-gears-5-family -bundle/p297466

Răspuns Câştigător
| Ora de net a răspuns:

Salut,

Un magazin online este cel mai probabil sigur atunci când sunt afișate și ușor de accesat următoarele elemente:
- Datele de contact (nume, adresa fizică, telefon la care îi poți contacta în cazul în care este o problemă cu comanda plasată)
- Datele fiscale
- Secțiunea de "Politici de confidențialitate" și "Termeni și condiții"
- Redirecționare către alte pagini ale site-ului respectiv (Exemplu pagina de Facebook)

Site-ul menționat de tine conține toate aceste informații.

În general, dacă un magazin oferă produse cu o diferență de preț foarte mare față de toate celelalte magazine de pe piață poate însemna că se pierd anumite beneficii sau sunt diverse dezavantaje față de ce oferă ceilalți vânzători.

Dacă după ce te-ai documentat și ai citit recenziile celorlalți cumpărători nu ai identifica probleme, ceea ce poți face este să citești și să discuți cu cei de la acest magazin online despre politica de retur. Verifică dacă și în ce măsură poți returna produsul dacă tu consideri că nu funcționează corespunzător sau pur și simplu nu mai vrei să-l achiziționezi.