| 1Chris1 a întrebat:

Astazi 27 martie e ziua mea, insa cand intru pe cronologia mea pe contul Facebook de pe alt cont imi apare ca maine e ziua mea. Am intrat tot asa pe cronologia altei persoane care e nascuta tot pe 27 martie si la ea apare ca azi e ziua ei de nastere. Am acolo public, nu inteleg ce are.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand LA MULTI ANI!
Iar apoi, depinzand de tara care ai selectat-o la FB, iti arata ora locala.

| AlexSalling a răspuns:

La multi ani. DonnaAlba are dreptate, ora locala a Facebook-ului este ora din America, adica la ei inca este 26 Martie. Pana dimineata vei vedea ca se schimba.

| Alfred27 a răspuns:

Si ziua mea asa e e fusul orar

| Lioana a răspuns:

Probabil în contul acela ai setat localitatea de domiciliu fiind în America iar acolo era inca data de 26 atunci când te-ai uitat pe cont. USA are mai multe fusuri orare și e in urma fata de Romania cu 7 până la 10 ore in funcție de regiune.