| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o nelamurire legata de Facebook. Mie imi apare ca am cronologia activata de ieri. La mine se vede, dar daca intru de pe alt cont de facebook si ma caut pe mine nu mi se vede cronologia. Parca stiam ca se activeaza public la 7 zile, asa e?. Funda

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Asa este! Se activeaza public la 7 zile daca nu ai dat click pe ->Publica acum (dreapta sus pe pagina ta). Daca dai click pe ->Publica acum o sa vezi cronologia si de pe celalalt cont.
Bafta!

| IonutAxi a răspuns (pentru neluL):

Dar nu imi apare in dreapta sus. Eu cand mi-am facut contul (adica ieri) mi-a aparut sa activez cronologia am dat acolo de cate ori "urmatoarea" si mi-a aparut dar o vad doar eu. Si nu-mi apare Publica acum

| neluL a răspuns (pentru IonutAxi):

Intra pe facebook ->da click pe numele tau in dreapta sus si apoi vezi chiar sus la coperta. Daca nu-ti apare, asteapta 7 zile. Totusi poti sa-mi lasi linkul de la fb-ul tau sa vad si eu.

| neluL a răspuns (pentru IonutAxi):

Da nu e activata inca! Asteapta...ce sa-ti zic!(sunt nelamurit pentru ca trebuie sa ai acel buton acolo) Sau fa-mi un print scrin de la pagina ta de facebook si trimite-mi-o prin mesaj privat. Incarca print screenul aici http://imgur.com/
si apoi da-mi linkul.

CUM FACI UN PRINT SCREEN? Te duci la pagina respectiva si apesi tasta PrtScr (dreapta sus)apoi deschizi Paint si dai ''Lipire''(sau Ctrl + V ) ->o sa-ti apara pagina acolo->dupa care o salvezi in format jpg sau png.

| IonutAxi a răspuns (pentru neluL):

Uite aici Linkul http://i.imgur.com/eH5lv.png

| neluL a răspuns (pentru IonutAxi):

Du-te cu mouseul fara sa dai click in zona asta si vezi daca iti apare ceva in afara de ->schimba imaginea.
http://i.imgur.com/ga0IV.jpg Daca nu iti apare ->>>asteapta 7 zile.

| IonutAxi a răspuns (pentru neluL):

Am incercat, nu apare
Astept 7 zile
Multumesc de ajutor.

| neluL a răspuns (pentru IonutAxi):

Cu placere! bye, bye wave

12 răspunsuri:
| Yandel a răspuns:

Undeva sus cand intri de la tine de pe cont ar trebui sa apara "Publica" sau ceva de genul, altfel numai tu o vezi.

Răspuns utilizator avertizat