| anonim_4396 a întrebat:

Salut,atunci cand montez o memorie ram la laptop, trebuie sa ii scot bateria?

3 răspunsuri:
| viata0delash a răspuns:

Dar la un pc tu cum montezi memoria? Il scoti din priza sau nu?

| M4j0rZ3r0 a răspuns:

Cand montezi orice la orice dispozitiv electronic, chiar si daca scoti doar capalul ca sa il cureti sau sa vezi ceva, mereu sa te asiguri ca dispozitivul este scos din priza. Mai ales cand montezi ceva important ca o memorie RAM. Sa nu umbli la nimic pana nu il opresti.

| gelu1970 a răspuns:

Da. desconectezi de la curent si bateria scoasa. ca are bateria nedetasabila e altceva. insa la acest tip de laptopuri ca sa poti monta o memorie ram vrei nu vrei vei avea acces si la baterie.