| BlackBriliant a întrebat:

Au venit cei de la rcs sa faca upgrade de la FL100 la 300 si au montat un ruter de-al lor, desi ruterul meu e archer c6.Netul va costa mai scump cu cativa lei datorita ruterului lor?

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca e in bridge nu ar trebui sa se conecteze la net ci sa iti bagi parola pe routerul tau sau pe calculator, daca il conectezi direct. Si nici nu ar trebui sa emita semnal wireless. Bine, cel mai sigur ii contactezi pe aia de la suport si le zici sa ti-l puna in bridge si sa dezactiveze wirelessul. Apoi routerul tau va functiona fix ca inainte, doar ca mai rapid. happy

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu tu mai intrebasesi o data despre asta? Le-ai zis sa iti seteze ala in mod bridge? Nu, nu o sa te coste in plus daca au bagat fibra si ai ramas la abonamentul minim. Cel putin asa a fost in cazul meu.

| sierra1 a răspuns:

Eventualele modificări sunt datorită abonamentului sau custodiei

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru BlackBriliant):

Daca treci spanacul ala in bridge, atunci toate setarile le faci de pe routerul tau. Inclusiv partea de WiFi. ONT-urile alea sunt niste mizerii ca si setari la tot ce inseamna peer-to-peer gen torenti, iptv, edonkey.

Răspuns utilizator avertizat