| Cromasston a întrebat:

Azi am instalat gta 4 pe laptop, dar imi merge sacadat, indiferent daca e setat la hight sau low. Care ar putea fi problema si cum se poate rezolva? Am procesor i3 de2.3 GHz, 4 GB RAM, placa video nVIDIA 610M(2GB) si windows 7 pe 64 biti.

28 răspunsuri:
| samysamy a răspuns:

Daca ai atat de multi rami nu vad de ce ar merge sacadat, GHz ar putea fi o problema pentru ca 2.3 este cam putin

| IulianP a răspuns:

Placa aia video este destul de slaba.
Si oricum GTA 4 este un joc foarte prost optimizat.

| iulianr a răspuns:

Incearca sa pui alt crack...aceasta problema am avut-o si eu, dar am schimbat crackul si a mers perfect.

Daca jocul e original, chiar nu stiu alta rezolvare.

| Cozzmy13 a răspuns:

Placa video nu e pentru gaming are busul de 64 bit insa ce direct x ai pe windows ( cauta run la search la start si in casuta apariua dai dxdiag si apoi ok ) si posteaza versuine ce scrie jos ca raspuns la comment

| Cromasston explică (pentru Cozzmy13):

Am directx 9.0

| Cromasston explică:

Am luat jocul de pe net, nu e original, si am urmat pasii din tutorialul asta:
http://www.youtube.com/watch?v=xhW_1Emh3kQ

| SmecheruCuSpate a răspuns:

Mai e ceva. si eu am jocuri pe laptop, intru in ele si dupa cinci min. merg ca naiba. e de la coolerul(ventilator) de la procesor. laptopurile nu is facute de gameing.

mai e ceva. poate e mult praf in coolerul de la procesor. desfa laptopul, si zurata prafu de la cooler. mie mi-a mers mai binebig grin

| Cromasston explică (pentru SmecheruCuSpate):

Nu cred ca e de la praf, ca laptopul e nou..intr-adevar, a fost expus in magazin, dar nu a umblat nimeni pe el, ca nu a avut sistem de operare instalat.

| Cozzmy13 a răspuns (pentru Cromasston):

Placa ta foloseste direct x 11 fai un update si vezi cum se comporta
uite link
http://www.tomsguide.com/us/download/DirectX,0305-2158.html

sa-mi spui daca iti merge

| Cozzmy13 a răspuns (pentru SmecheruCuSpate):

Nu cred ca e de asta eu n-am mblat in laptopu meu din 2007 happy

| Cozzmy13 a răspuns (pentru Cozzmy13):

Umblat*

| Cromasston explică (pentru Cozzmy13):

Am instalat versiunea asta de directx, dar merge la fel de sacadat..culmea e ca se misca la felindiferent daca setarile sunt la low sau hight...cred ca o sa ma renunt la jocul asta, ca nu stiu ce sa-i faclaughing

| Cozzmy13 a răspuns (pentru Cromasston):

Ok deci procul nu iti suporta nici pe low laughing) bai eu pe amdu vechi 3400+ 2 gb de ram placa k8vvm de la Asus placa video de 256mb bus de 256(placa e belea) laughing joc jocuri din 2010 la ultra high si pe 1280x1024 laughing deci ce e vechi e inca bun

| OxEdAn2 a răspuns:

uite-te la asta de la crack si patch nu mai viziona xD;) http://www.youtube.com/watch?v=KhRDkklx9q4

| OxEdAn2 a răspuns:

Trebuia sa il iei original si daca nu merge schimbai crack-ul si asta era tot

| Calculatorul342 a răspuns:

Ce ziceti oare mie imi merge macar la low pe un amd athlom le-1600 cu 2, 20 ghz pe 64 bit cu 2 gb ram siplaca video nVIDIA geforce de 512? oare imi merge astept raspunssss!

| eugaby7979 a răspuns:

Din cauza PLACI VIDEO :__:

| tr3yyg a răspuns:

Baga un xp32bit si merge cu setari maxime cred. 64bit Blocheaza jocurilewinking

| HardCore7750 a răspuns (pentru SmecheruCuSpate):

Cica laptopurile nu is facute pentru gaming rolling on the floor, ia un laptop cu 80 mil si vezi daca e de gaming

| Danişor a răspuns:

GTA 4 este cel mai prost optimizat joc existent, face figuri si pe PC-uri foarte bune. Poti sa ai placa video de 20 de milioane tot face figuri.Am i5 3570.GTX 660 TI OC, 16 GB RAM si cu setarile la medium tot facea fite.Parerea mea este ca trebuie sa il dezinstalezi dar asta e doar parerea mea.Dar daca ti atat de mult sa joci acest joc poti urma ce spune baiatul acesta in toturial despre un patch care iti aduce ceva fps in plus http://www.youtube.com/watch?v=lR7geLl0ero
link patch:http://www.solidfiles.com/d/0e19808c71/ daca ai nelamuriri conteactazama la acest id: daniel_yo66@yahoo.com
Sper ca te-am ajutat funda?

| gaming1000 a răspuns:

Deci, Gta 4 este un joc la care RockStar nu a muncit destul. Fiind obositi muncitori nu au mai bagat in seama aceste nereguli de la GTA 4. Eu am GTA 4, imi merge bine, dar nu stiu de ce, masinile accelereaza singure si ecranul se misca ala-in-dala.

Apropo, PC-ul meu :

Procesor Intel Pentium 4 3, 20 Ghz
2 GB Ram
Placa video Nvidia 7 mii si parca 300 (Cati mb are nu stiu exact)
si Windows 8.

La setari slabe merge perfect! Inafara de buguri!
Cea mai pura rezolvare e sa-ti cumperi GTA 4.
Dupa ce il cumperi o sa vezi pe cutie sau pe cd trebuie sa fie serial Key-ul de care ai nevoie!

Sau daca preferi versiunea neagra poti descarca crack dar nu stiu care.
Crakul perfect este foarte greu de gasit.

Deci sper ca ti-am fost de ajutor!
Funda?

| R3DAOT a răspuns:

GTA IV LAG FIX : calculatoare. ucoz(dot)net/forum/13-81-1

| JohnMuscalu a răspuns (pentru HardCore7750):

Ai dreptate laughing)

| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns:

Si eu am acelasi laptop ca al tau dar mie imi merge bine, nu perfect dar bine, descarca varianta razor 1911 asta-i cel mai bun, asta-i cel mai optimizat pentru pc in general...restul nu sunt optimizate, deoarece nemernici de la rockstar nu au reusit sa optimizeze jocul cum trebuie pe pc(***-ui n-aripa happy )

| Padure_Darius_1992 a răspuns (pentru Calculatorul342):

Mie imi merge pe configuratia urmatoare un procesor Intel pentium dual core e5200 de 2. 50GHz 4Gb ram si o placa video nVIDIA geforce 210 am facut un unbosing la o placa video nVIDIA geforce GTX 650 MSI TI OC 2Gb 128bit si un procesor Intel pentium dual core E8400 3.0GHz, 6MB cache, FSB 1333 si un hdd de 500 de gb fica sat care il am acum ii de 160 gb dar il tin si pe asta ca pe asta de 160 o sa instalez windows si pe ala de 500 o sa las pentru jocuri ala de 160 ii wd blue si apropo am windows 7 Home Premiu 64bit original si imi merge foarte bine pus la low cu configuartia de mai sus (procesor Intel pentium dual core e5200 de 2. 50GHz 4Gb ram si o placa video nVIDIA geforce 210 apropo am uitat sa zic de cat ii placa video nVIDIA geforce 210 de un 1gb

| Denis_Denis_1998 a răspuns:

Gta 4 daca vrei sa mearga iti trebuie macar 4 gb ram sa-l instalezi el merge bine pe fujitsu

| Bold_Valică_2000 a răspuns:

E ceva cu jocul mie imi merge perfect cu i3 si 4 gb ram aceleasi configurati fix ca tine e de lajoc

| Catalin_Oancea_1997 a răspuns (pentru iulianr):

Salut poti sa mi pui link-ul de la crack gta iv?