| Anonim22444 a întrebat:

Am achiziționat de curând un laptop Asus rog strix gl503vd cu procesor i7 7700hq 8gb ram si placa video gtx 1050 4gb, un laptop de gaming. Însă am intalnit următoarea problemă: am instalat gta 5 si merge extrem de sacadat, cu doar 5 fps, am spus că este din cauza jocului asa ca am instalat si fifa18, aceeași problemă... cum as putea rezolva această problemă? Va rog frumos sa ma ajutați! Am windows 10 64 bit.

6 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Fa update la placa video!

| Anonim22444 explică (pentru lpavel):

Am deja cea mai nouă versiune.

| marian37 a răspuns (pentru lpavel):

Fă update la creier!

| lpavel a răspuns (pentru marian37):

Spune-ti parerea si nu te mai lega de mine sau de altii care si-au zis parerea, c a c a t cu ochi ce esti! Ai facut pe desteptul, i-a sa te vad acum cum il mai poti ajuta mai departe desteptul p u l i ce esti ca nici nu esti altceva...

| marian37 a răspuns:

Asigura-te ca nu joci pe grafica integrata. Click dreapta pe desktop=>nVidia Control Panel si acolo vei gasi ceva de genul "Intel... Sau Nvidia...". Selectezi nVIDIA. Daca nu, incearca reinstalarea windows-ului si a drivere-lor, atat a placii video cat si a laptop-ului.

| Anonim22444 explică (pentru marian37):

Am selectat nVIDIA dar întâmpină aceeași problemă