| silentllgro a întrebat:

Salut, azi cand am deschis pc-ul am observat urmatoarea eroare : http://postimg.org/image/49treiygf/
imi puteti spune vreo solutie pentru a scapa de ea?

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Da.unu să te scapi de Xp că mai are câteva luni de viaţă, şi cel mai important lucru de Xp contrafăcut că nici măcar pirat nu se mai găseşte.
Eroarea aia vine de la un troian care a fost şters parţial de antivirus şi acuma încearcă să se refacă în calculatorul tău, dar cum nu mai are exe-ul care să îl lanseze dă eroare.
Deci resoftare cu orice altceva în afară de Windows, că Windows 7 şi 8 nu o sa îţi funcţioneze şi Xp-ul va devenii istorie.Succes

| dannyel86 a răspuns:

E posibil sa fie vorba de un virus. Din cate observ in imagine, nu ai instalat un antivirus care sa te protejeze, iar sistemul tau e vulnerabil, mai ales daca exista conexiune la internet. Instaleaza in antivirus si scaneaza sistemul. Te poate scapa de probleme.

| bilopart a răspuns:

Dannyel86 are dreptate la partea cu antivirusul dar eroarea aceea se refera la lipsa unui fisier din sistemul de operare si nu vei scapa pana nu ii daui un repair cu un cd cu xp. Sau poti sa selectezi optiunea update di control panel dar nu iti recomand pentru ca nu cred ca ai licenta pe windows si la update iti va bloca sistemul de operare.