| cristimpk a întrebat:

azi mi-am cumparat o tableta evolio si vreau sa am si eu internet pe ea..nu as vrea sa cumpar ruter ci as vrea un abonament..oricum..care credeti ca e mai convenabil dintre ruter si abonament si unde sunt cele mai bune oferte? VA ROG, URGENT!

1 răspuns:
| angel74dm a răspuns:

Tu ştii ce e ăla un router? Este un aparat în care intră un cablu de internet şi care distribuie semnalul la mai multe computere. Deci, ca un fel de prelungitor. Dar cablul ăla ce intră în el vine de undeva, pe bază de abonament, Romtelecom, Rds, Orange, Vodafone, etc... Deci, oricum trebuie să te abonezi la un serviciu pentru a avea net. După ce-ţi mai cumperi două tablete, abia atunci îţi trebuie router, pentru a avea net pe toate trei... Deci, în concluzie, dacă-ţi cumperi doar router, o să ai un aparat care tă şi nu face nimic...