| Justusee34 a întrebat:

Azi mi-am cumparat un ruter pentru ca era ieftin 5lei Tp-Link 150mbps (alb cu o antena)
Acum vreau sa stiu care mai bun?
Netis 150mbps (negru) care il folosesc sau Tp-link?

4 răspunsuri:
| DamnedDark a răspuns:

Cel tp-link e putin mai bun dar nu cu mult.
Ai putea sa incerci un speed test de pe ambele sa vezi ce viteze obtii din diferite camere.
https://www.speedtest.net

| Bondarel99 a răspuns:

Eu am avut probleme cu tp-link, s-au ars vreo cateva. Cu netis nu am avut desi am folosit mult timp. Acum depinde si de noroc.

Bula
| Bula a răspuns:

La pret de 5 lei nici nu se discuta: alegerea pe Tp-Link. happy
Folosesc un router Tp-Link de 150 Mbps de multi ani, fara probleme deosebite.
Din cand in cand se blocheaza (o data la 1-3 luni), scot din priza pentru 1-2 minute, dupa care merge iarasi fara problema.

| gabicoo a răspuns:

De unde ai cumpărat router-ul?
La 5 lei vreau și eu!
Eu am un TP-Link de 300Mbps și merge perfect!