| DarthVader a întrebat:

Azi mi-am scapat samsungu galaxy s2 pe jos in timp ce filmam si s-a zgariat destul de rau in coltu din dreapta sus pe margine si ma intrebam daca ma duc cu el la un service cu garantia care inc ae valabila oare imi pot face ceva, sa-mi schimbe carcasa sau altceva?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Posibil sa nu se poata.Nu se acorda garantie cand este din vina cumparatorului.

| Marius_5815 a răspuns:

Si eu am patit la fel...cu acelasi telefon...nu are rost sa te duci la service. Nimeni nu iti va schimba carcasa, in garantie!

| kiddoeraxus a răspuns:

1. De ce sa-l duci la service pentru o zgarietura.
2. Nu mai ai garantie fiindca l-ai scapat.
Doar daca ai noroc sa ai garantie care sa functioneze chiar daca ai avariat telefonul. De exemplu, ti s-a stricat telefonul dar nu stii ce, sa zicem ca ti s-a ars placa de baza, atunci ai garantie si ti-o schimba, dar daca placa de baza s-a stricat din cauza ta ( ca l-ai scapat, lovit, incarcat cand erau probleme cu curentul) atunci nu mai ai garantie.
Eu am un Galaxy Mini si ii plin de zgarieturi (l-am scapat pe jos, in apa, ma culcam pe el) si merge perfect.

| badblood248 a răspuns:

Nu pentru ca zgarietura a fost cauzata de tine poti sa incerci.

| DarthVader explică:

Atunci stiti de unde as putea sa cumpar o carcasa noua\originala si unde as putea sa merg sa mi-o puna sau sa mi-o inlocuiasca?

| Silviu_Sorin_1995 a răspuns:

Din cate stiu eu nu este valabila garantia pentru defectiunile pe care le face cumparatorul happy!