| Mishu29 a întrebat:

Salut baieti, am nevoie de ajutor. Am o placa video geforce gtx 750ti zotac, care are ca mufe un mini hdmi pe care deja il folosesc la monitorul principal, si 2 mufe dvi, dar am primit un monitor de la un prieten care nu il mai folosea, si vreau sa il pun ca monitor secundar. Daca pun celalalt monitor pe placa de baza sa ruleze pe placa video incorporata in procesor o sa functioneze?

2 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Nu. Trebuie conectat tot la placa video. Daca ar mufa VGA (dinaia albastra) trebuie sa faci rost de un adaptori DVI-VGA, poate ai unul in cutia de la placa video.

| Scopet_Pavel_1993 a răspuns:

Nu, iti trebuie un adaptor dvi!