| catalin542000 a întrebat:

Salut. Cam ce program ar fi cel mai bun pentru editari video?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Eu folosesc Ulead Video Studio.
E relativ usor de folosit si are suficiente efecte pentru realizarea unui film de amator de calitate.
Doar fantezie si experienta iti trebuie.winking

| danbnz a răspuns:

Adobe Premiere Pro

| Frank51 a răspuns:

Eu folosesc Sony vegas deoarece este relativ ușor de folosit.

| ywar a răspuns:

Incearca DaVinci Resolve. Este free. E complex. La Adobe Premiere iti trebuie licenta, iar acum licentele se inchiriaza pe timp de 1 an. Mai mult ca sigur nu vei folosi toate componentele programului, grija la ce instalezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce vrei tu sa faci. Premiere pro e cel mai profesional. After effects daca esti chiar profesional