| GabrielSebastian1990 a întrebat:

Cand incerc sa conectez un controller (PS3) la telefonul meu (Lenovo k6) cu un cablu otg,acesta nu functioneaza dar,in schimb, imi apare in bara de notificari ca baterie controller-ului se incarca de la bateria telefonului...Cum pot rezolva asta?

Btw am incercat la telefonul unui prieten si la el a mers.

Răspuns Câştigător
| heddy10 a răspuns:

Daca si el are acelasi telefon ca si tine atunci e o problema la telefonul tau. Daca nu, atunci telefonul tau nu recunoaste device-ul. E normal sa se incarce pentru ca primeste curent prin acel usb.