| Timy_Cîrjă_1994 a întrebat:

Salut.Cand vreau sa fac un screenshot, apas tasta END pentru ca dedesubt scrie PRTSC si ar fi normal sa faca un screenshot.Dar cand dau CTRL+V in Paint, nu imi apare screenshot-ul.Stie cineva de ce? Multumesc.

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Ar trebui sa ai un buton F Key pe care trebuie sa il activezi ca sa poti folosi functia Print Screen.

Exista si programe care fac acest lucru. Un exemplu ar fi http://www.gadwin.com/printscreen/

| CoL00SaL a răspuns:

Trebuie sa ai butonu' cu "print screen"!