| adytza140 a întrebat:

Cand vreau sa insalez windowsul imi apare urmatoarea eroare: no drives were found click load driver to provide a mass storage driver for installation. De la ce componentaa e problema? Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| adytza140 explică:

Instalez win7 si pana acum nu mi.a mai dat eroarea asta. Dintr.o data s.a stins si nu a mai mers. Pana la urma cred ca o sa imi cumpar un hard nou.

| K0sti a răspuns:

Daca instalezi XP, dupa cum banuiesc, nu vede hardul, care precis e pe SATA. XP-ul nu stie nativ SATA, asa ca...itit trebuie un Windows cu SATA incorporat. Trebuia sa stii chestia asta, ca si cei care au raspuns inainte!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu instalezi windowsul de pe un stick usb cumva? Posibil ca nu ai driver la usb si de aceea apare acea eroare.

| Lykan a răspuns:

Este ca si cum nu ar reusi sa gaseasca cd-ul cu windows probabil problema este la hdd

| FkThRz a răspuns:

Intra in bios si selecteaza metoda secundara de instalare a unui nou sistem de operare astfel incat sa fie echivalent cu ce metoda folosesti tu. ( De ex. daca folosesti Stick USB, selecteaza USB Drive ). Daca nu functioneaza nici asa, problema este sigur de la HDD, SSHD, SSD (orice ai tu).

| Chiriac_Cosmin_1999 a răspuns:

Problema este ca CD-ul cu windows-ul ori e zgariat ori nu-i bun CD-ul. Sfatul meu cauta un CD cu windows bun si cineva care stie sa-l instaleze. Funda?