| Aditzaaaa a întrebat:

Ce credeti ca este mai bun, din toate punctele de vedere, un laptop sau un iPad? Vreau sa-mi cumpar, dar vreau sa va cer parerea!

4 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Laptop.

| tapeee a răspuns:

Faci comparatie intre o tableta si un laptop. Depinde de ceea ce vrei, portabilitate mare(tableta) sau funcitonalitate mare(laptop). Depinde de ceea ce vei face pe el/ea. Daca vrei doar net, fb, g+ si altele o tableta e ok, daca vrei sa lucrezi cu programe sau ai ceva de facut care necesita scris la tastatura intens un laptop e solutia.

| ZOZOKid a răspuns:

Bineinteles ca un Laptop, nici nu exista termen de comparatie. Tableta are memorie mica, e buna doar pentru internet si eventual muzica si filme si nici nu are o tastatura ca lumea ( ( nu cred ca are cineva rabdare sa scrie un referat intreg pe Ipad). Un laptop, in schimb, face tot ce face si un calculator. Ocupa mai mult volum si este mai greu ca Ipadul dar si el poate fi considerat portabil ( il bagi in geanta sau intr-un rucsac si gata )

| marianje a răspuns:

Ia-ti un laptop pentru ca daca se strica o piesa din el poti sa schibi si e ieftina dar la ipad nu prea cred ca scapi foarte ieftin.Bafta!