| IoanaDraguta a întrebat:

Ce înseamnă 'kkk'?

Răspuns Câştigător
| m1dn1gh7 a răspuns:

Unii, zic "kk" sau "kkk", adica ok, ok, ok.

4 răspunsuri:
| PumpkinDoll a răspuns:

KuKluxKlan,nu stiu daca am scris corect si reprezentau superioritatea rasei albe

| MihaelaDart a răspuns:

Ku Klux Klan este numele sub care sunt cunoscute mai multe organizații rasiste extremiste, dintre care prima a apărut după Războiul Civil American în 1865 în statul Tennessee. Membrii acestor organizații susțin superioritatea rasei albe și își exprimă adesea cu violență atitudinea de antisemitism, anti-catolicism, homofobie etc. Denumirea vine probabil din cuvântul grecesc kyklos, însemnând cerc, și cuvântul clan.

| Jakye a răspuns:

Salut,
"kkk" înseamnă Ku Klux Klan. (http://prntscr.com/ivhe5y)