| Stefan03 a întrebat:

Ce inseamna "VR Ready" la o placa video?
Si ca sa ma joc un joc pe VR consuma mai multe resurse?

Răspuns Câştigător
| Edw08 a răspuns:

VR Ready inseamna ca suportă aplicații de realitate virtuală, in parametrii normali. Da, in principiu consuma mai mult dar nesemnificativ având in vedere ca e dedicată.

1 răspuns:
| PetruPetruPetru a răspuns:

Bucură-te de o experiență VR de un cu totul alt nivel cu noile procesoare grafice puternice GeForce® RTX. Cu GeForce RTX, datorită tehnologiei NVIDIA VRWorks, poți conta pe cea mai redusă latență și pe cea mai mare performanță pentru cele mai importante căști VR.