| numesiprenume0 a întrebat:

Ce parere aveti de a stoca fisierele pe un hard disk extern? Este mai rezistent in timp decat cel intern? Care sunt riscurile pe langa unul intern? Dar beneficii, exista?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si cel extern este la fel ca cel intern. Cea mai buna solutie: stocarea documentelor, pozelor, filme, etc, in Cloud. Eu am ajuns la circa 200 GB in Cloud: 100 la DIGI, apoi Google, Microsoft, Dropbox, Samsung, Yadex (pentru poze nelimitat), Canon, si altele.

| AlexElektro1987 a răspuns:

Nu exista nici un risc fata de cel intern iar beneficiul principal este acela ca te poti duce oriunde cu el si ai acces instant la datele stocate doar conectand un cablu, fata de cel intern care trebuie conectat la placa de baza.