| XSuperGamerHD a întrebat:

Salut! Ce placa video ar trebui sa aleg dintre un Rtx 2080 Msi Duke si Rtx 2080 Founders Edition? Ambele placi costa 4100 lei, precizez ca vreau sa-i fac si overclock.

6 răspunsuri:
| Al3x998 a răspuns:

Mergi pe varianta de la MSI, are racire mai buna, in rest sunt cam la fel la frecvente din cate am vazut.

| Totenn a răspuns:

Mai bine mai asteapta ceva. ca sunt foarte scumpe acum, se vor ieftini curand

| XSuperGamerHD explică (pentru Totenn):

Cand crezi ca se vor ieftini?

| Totenn a răspuns (pentru XSuperGamerHD):

Cand mai scad criptomonedele, etherum in special..probabil in 1-3 luni

| XSuperGamerHD explică (pentru Totenn):

Lol Ethereum si BTC au scazut putin, poate exista speranta =)

| Totenn a răspuns (pentru XSuperGamerHD):

Mda. sunt foarte scumpe din cauza ca se mineaza mult. sunt exagerat de scumpe placile video din pacate, cel mai bine e sa astepti decat sa dai atat de mult pe o placa video