| denisTiky a întrebat:

Cine stie sistemul Viking de la Pc Garage? Credeti ca isi merita banii? As dori sa il cumpar dar sunt cam confuz, am auzit diferite pareri, unele bune, altele rele... Voi ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Merita, dar in 2 ani nu va mai fi relevant.

| denisTiky explică (pentru aXy99):

Normal ca nu va mai rula toate jocurile peste 2 ani cu setari pe maxim, epntru ca zilnic apare ceva nou care cere resurse multe. Daca azi imi cumpar 1080 ti si un i9 peste 2 ani nu garanteaza nimeni ca va rula ultimele titluri care vor aparea in vremea respectiva. La fel se intampla si in cazul vikingului, dar eu il cumpar pentru jocurile care stiu ca le ruleaza azi pe setari maxime, gta v, dying light, csgo si alte jocuri care imi plac. Eu in acest moment am un pc foarte slab dar pe care imi place sa ma joc unele jocuri care ruleaza pe el. Cu vikingul va fi si mai bine, chiar daca el nu va putea rula jocurle de peste 2 ani o sa poata in continuare sa ruleze cele care mi-au placut acum... Sper ca ai inteles ce am spus. Mersi de parere oricum!