| Cromasston a întrebat:

Credeti ca imi merge GTA IV cu 1, 5GB RAM, procesor Intel Celeron D(3.2Ghz) si o placa video din asta:http://www.emag.ro/......-pN62-512L Folosesc Windows XP:)

Răspuns Câştigător
| Nyghtshadow a răspuns:

S-ar putea la minim-mediu. GTA IV e destul de pretentios la cerintele de sistem. Scade visual rangeul mult si scoate din antialiasing, anisotropic filtering si efecte. Texturile poti sa le lasi la mediu. Asa s-ar putea sa mearga desi nu stiu daca o sa te tina la peste 30fps.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu are cum sa mearga ma. Deci, apar probleme la directX, la placa video, e cea mai mare problema. Cat despre ce a zis un coleg mai jos, este imposibil sa ruleze la mediu. Eu am un pc mai vechi si are 9400 gt, si nu poate rula ok decat pe low. Dar daca nu stii ce sa crezi, descarca si incearca, dar vei vedea tu.

| emynem313 a răspuns:

Da merge. Pentru mai multe raspunsuri in legatura cu problema ta nu ezita sa ne vizitezi pe http://emynem313.wordpress.com/ si sa ne intrebi.

| manumyman a răspuns:

Cerinţe minime de sistem pentru GTA 4:

OS(sistem de operare): Windows Vista - Service Pack 1 / XP - Service Pack 3 +
Processor: Intel Core 2 Duo 1. 8Ghz, AMD Athlon X2 64 2. 4Ghz +
Memory: 1.5GB Ram, 16GB Free Hard Drive Space +
Video Card: 256MB NVIDIA 7900 / 256MB ATI X1900

Configuraţie de sistem recomandată pentru GTA 4:

OS: Windows Vista - Service Pack 1 / XP - Service Pack 3 +
Processor: Intel Core 2 Quad 2. 4Ghz, AMD Phenom X3 2.1Ghz +
Memory: 2 GB (Windows XP), 2.5 GB (Windows Vista) Ram +
18 GB Free Hard Drive Space +
Video Card: 512MB NVIDIA 8600 / 512MB ATI 3870 +