| djfreesh a întrebat:

Salut,cum sa economisec baterie la telefonul meu cu android? parca era o aplicatie care economisea din baterie, dau funda la sfaturi

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Aplicațiile fac ceea ce și tu poți face în 5 minute, și nu mai încarci sistemul și anume:
Oprirea GPs-ului, treficului de date, Wifi-ului mai ales dacă nu îl folosești, prirea serviciilor și aplicațiilor ce rulează în fundal, ca Google maps, Google Play, și altele(Vezi în setări/aplicații/ram)
Succes

suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice aplicatie de genul asta nu face decat sa consume mai multa baterie

| Subțirelul a răspuns:

Inchide toate programele deschise, dezactiveaz Wi-Fi-ul / Bluetooth-ul / etc, luminozitatea ecranului trebuie sa fie cea mai mica.

| RedZhor a răspuns:

''Double Battery'', cauta asa pe ''Google Play"

| Baff a răspuns:

Nu neaparat o aplicatie..Incearca sa dezactivezi WI-FI-ul, Bluetooth-ul, GPS-ul cand nu le folosesti.
Da luminozitatea ecranului mai mica.
Pune o poza de fundal neagra.
Daca chiar vrei o aplicatie care sa te ajute cu bateria, incearca Battery Doctor.
Folosesc si eu ANDROID, mai exact un Samsung Galaxy S4, si pot spune ca se duce 100% baterie cam in 10 ore cu tot ce ti-am zis mai sus.
Sper ca te-am ajutat, salut.