| xFrost a întrebat:

Salut.
Daca am o placa de baza Gigabyte GA-M61SME-S2 v2, 2GB RAMI (DDR2), Procesor DualCore AMD Athlon 64 X2, 2600 MHz (13 x 200) 5000+, Placa video GeForce 8400GS (DDR2).

Si intrebarea mea este: Daca imi iau placa video Sapphire Radeon HD6790 (1GB 256bit DDR5 PCI-E SPHEHD6790HD1G) o sa-mi mearga pe placa de baza? Adica nu trebuie sa fie acelasi DDR ca al placii de baza?

Nu de alta, dar sa nu cumpar degeaba placa video.
Astept raspunsuri.

1 răspuns:
| tteo92 a răspuns:

Salut!
Da o sa iti mearga, poti sa pui orice ddr, atata timp cat e pci
e buna.