| EcstasyW a întrebat:

Salut daca imi iau o imprimanta si fac un desen pot baga desenul ala in pc cu imprimanta?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Ai nevoie de un scanner. Exista si imprimante 3 in 1 (printare, xerox, scanner), denumite "multifunctionale", dar daca nu ai nevoie sa listezi pe hartie sau sa faci copii xerox, un simplu scanner e suficient pentru a incarca un desen de pe suport hartie pe calculator.
Daca faci asta ocazional, cel mai bine mergi la un Copy-Center, ti-l scaneaza ei cu aparatura lor si il pun pe stick sau cd.

8 răspunsuri:
| Jigokunokishi a răspuns:

Da, daca e imprimanta cu scanner.

| gabi_4548 a răspuns:

Sau daca vrei sa lovesti 2 iepuri cu o piatra foloseste una din tabletele astea (wacom cintiq)

| EcstasyW explică (pentru Jigokunokishi):

Gen imprimante din acelea cu laser?

| Eyona a răspuns:

Da. Dar iti trebuie un anumit tip de imprimanta.

| Jigokunokishi a răspuns (pentru EcstasyW):

Si alea cu laser au scanner, dar nu-i musai sa fie ca laser ca sa aiba scanner. Daca cumperi una trebuie sa aiba specificat daca are scanner sau nu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu ai nevoie de un scanner nu de o imprimanta. Ca unele imprimante au si scanner e alta treaba

| ratflorin a răspuns:

Salut, da se pate daca are imprimanta scanner. Scanezi pagina si o salvezi in calculator

| AvalohAlyn a răspuns:

Scannerul face asa ceva. Deci merge doar daca imprimanta are si scanner, daca este imprimanta cu scanner.
Zi faina.