| MaxKiller911 a întrebat:

Daca la procesor am socket 1150 si la placa de baza am 1155 merge sa pun procesorul?

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Da, merge, cu un ciocan. Dar nu o sa iti functioneze.

| florin1979 a răspuns:

Nu merge, trebuie sa fie pe acelasi socket ambele, si procesorul si placa de baza. happy

| Me2 a răspuns:

Nu merge, sunt diferite socluriile, chiar daca arata aproape la fel

| SpecialistIT a răspuns:

Salutare.

Sunt produse cu socket diferit, evident ca nu functioneaza.
Daca tu porti minim 32 la blugi, porti 30?

Bafta si sanatate!

| Psycho777 a răspuns:

Nu poti. Sunt incompatibile. Cel mai bun procesor pe care il poti pune pe placa de baza e i7 3770k. 1150 si 1155 sunt incompatibile (o idiotenie facuta din nevoaie de a castiga bani din partea celor de la Intel)