| Lorenzo1 a întrebat:

Salut,

Daca trimiti pentru prima data cuiva mesaj pe wapp, dupa aia stergi mesajul pentru ambii si blochezi nr, pers respectiva poate sa iti vada numele pe Wapp?

Mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| DaniTIRB a răspuns:

E ambiguu intrebarea ta. Sunt doua tipuri de nume pe whatsapp: Contact Name si numele pe care il alegi tu sa il vada toata lumea.

La Contact Name, daca contactul respectiv te are notat in contacte iti vede numele pe whatsapp indiferent daca il/o blochezi sau nu. Si daca nu te are notat la contacte, acesta o sa iti vada doar numarul tau de telefon.

In schimb, la numele pe care il introduci tu este invers, daca blochezi pe cineva nu o sa iti mai vada numele acela.