| OmObisnuit a întrebat:

Salut, de 5 zile am o problema cu internetul si aceea fiind ca mi se deconecteaza iar apoi reconecteaza la nesfarsit.Cand folosesc troubleshoot-ul de la network and sharing center imi spune ca un cablu ar putea si deconectat sau stricat.Sistemul prin care primeste calculatorul acces la internet este asa:
Cablul care vine de afara este inserat in modem, dupa un fir cu 2 mufe face legatura intre modem si router(care ambele sunt pe biroul meu), iar din router in unitate vine alt cablu cu 2 mufe.Cablurile sunt introduse corect peste tot iar cel ce vine de afara este bun.PS:Am internet de la UPC.

Răspuns Câştigător
| SoxSava a răspuns:

Salut. Haha amuzant am avut acceasi problema. Trouble°°°° zice asta pentru ca asa e scris el, dar stai calm ca nu e nici un cablu de vina. Uite aici solutile.
- Firma respectiva lucreaza in zona in urma unui accident oarecare si e instabila reteaua.
- Sunt probleme de la ei de la baza
- E defect router-ul ( dar nu prea cred )
Uite aici! Suna la ei si o sa vezi ca se lucreaza sau o sa ti-l fixeze pe loc

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Suna la relatii cu clientii 0311000872 si spune-le problema ta.