| Dragonisgaby a întrebat:

Problema mea e in felul urmator:
Acum ceva timp, mai exact acum 2 zile am inceput sa am ceva probleme la laptop, mai exact cu internetul. Ideea e ca: folosesc internetul si la un moment dat, mi se deconecteaza si ramane deconectat cam, 1-5 minute si aoi se conecteaaza singur. dar nu deconectare de genul sa se si vada efectiv, adica imi arata ca se deconecteaza si dupa se onecteaza. Mai exact, viteza la internet coboara la 0 kb pe secunda si apoi revina la o viteza normala.
La inceput am crezut ca e ceva de la un virus... am cautat pe interet tot felul de solutii, si in final dupa multe informatii care m-au bulversat... am reinstalat windows ul(windows 7), si am aceeasi problema. Am incercat cu Troubleshoot problems, de la Network and Sharing Center, dar nimic concret. Nu stiu care este problema. Si ma gandesc a nu fie o problema din placa de retea.
Acum vine intrebarea, cum pot sa verific daca e o problema din placa de retea? Exist un fel de probram car poate sa imi spuna? Sau nu stiu, cum sa caut sa aflu daca s-a defectat? (Mentionez ca nu am alt pc/laptop sa verific daca e din vina cablului de la internet, dar cablul pare in regula)

1 răspuns:
| Bisbiavatar12 a răspuns:

E de la router. si eu am probleme asemanatoare.