| johnkenedy a întrebat:

Salut, de cateva zeci de minute ma chinui sa rezolv problema, am un microfon bm800 + phantom power supply de 48v, in timp ce inregistram audio, microfonul a inceput sa nu se mai auda decat zgomotul de fundal (extrem de tare), am verificat in setari la microfon, a fost totul in regula, am verificat phantom power-ul la cablurile xlr, le-am scos si le-am rebagat, am incercat sa inregistrez, la fel aceeasi problema. Am scos ambele cabluri xlr de la phantom si microfon si am oprit phantom-ul, am dat un restart la laptop, inainte sa bag cablurile, am bagat incarcatorul de la phantom in priza, iar cand sa bag cablul de alimentare de la el, am observat ca a iesit niste scantei, dar a functionat, led-ul e si acum activ.
Am reincercat sa pun toate din nou, exact aceeasi problema, doar zgomot de fundal si foarte putin se aude vocea.
Mentionez ca phantom-ul functioneaza pentru ca, daca opresc phantom-ul de la buton, microfonul nu se mai aude.
Mai mentionez ca cablul de 3.5mm de la microfon nu e bagat direct in laptop, detin placa de sunet usb in care bag cablul de la microfon.
Astept niste sfaturi.

1 răspuns:
| costiceacristian200 a răspuns:

Încearcă să schimbi bateriile microfonului!