| Hollows a întrebat:

Salut, de ceva timp sonorul la laptop se tot strica, adica parca se bruia, nu mai se aude ce sunet trebuia sa se aude, dar astazi nu mai merge de loc. Am incercat sa-l repar reinstaland driver la sonor, am dat si depanare la sunet si tot nu s-a reparat. Am mai facut si update la driver, ma puteti ajuta va rog?

Precizez ca in casti merge sunetul, am windows 10 Home.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Difuzoarele se pot incerca doar masurandu-le cu aparat de masura.
Mai rar se poate intrerupe si mufa de casti sau fire dezlipite, dar tot masurand se pot gasi, cu laptopul desfacut.

3 răspunsuri:
| Kinda a răspuns:

Probabil s-a stricat, trebuie reparat, daca vrei sa auzi in continuare iti recomand sa iti iei casti sau boxe, astfel o sa poti auzi in continuare daca nu vrei sa il repari, desigur boxe mici cu cablu jack.

Bula
| Bula a răspuns:

Difuzoarele din laptop sunt doar"informative", nu pentru volum de dicoteca.
Probabil l-ai ascultat la maxim si s-au ars.

Poti sa-l duci la reparat, sa le schimbe sau sa folosesti difuzor exterior (eventual casti).

| Hollows explică (pentru Bula):

Va multumesc pentru raspunsuri, dar nu cred ca s-a ars difuzorul, deoarece eu nu ascult la putere maxima. Imi puteti da alte pareri sau cum verific daca s-a ars difuzor, va rog?