| supremxxxoxo a întrebat:

Nu mai merge sunet-audio la laptop dar nici pe casti. Am facut un update la drivere- tot, cu un program de la uniblue Dupa ce am facut update nu mai merge sonor, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| AdrenalinTm a răspuns:

Hai ca te chinui de mult ia-ti team wiever ( http://download.teamviewer.com/download/TeamViewer_Setup_ro-ckq.exe )
si o rezolvam asa si id de mes adrenalin_tm

15 răspunsuri:
| ghiolbitza a răspuns:

Vezi sa nu ai taste speciale pentru sonor si sa le fi apasat din greseala. Eu asa am patit si m-am facut si de ras la service, ca m-am dus cu laptop-ul degeaba...

| Grimmjow69 a răspuns:

Probabil ti s-a ars placa de sunet, cere ajutorul unui prieten care se pricepe la calculatoare sau daca ai garantie la el poti merge la reparat cu el.

| AdrenalinTm a răspuns:

Ca sa vezi daca e arsa sau nu

Dai Clik dreapta pe my computer dai la deviance manager cauti acolo placa de sunet vezi daca apare daca apare nu e arsa ii faci o instalare manuala (adica cauti pe net placa de sunet si o instalezi)ca sa vezi ce placa de sunet ai dai in start run scrii acolo dxdiag dai enter si si acolo poti vedea daca tio recunoaste calculatoru

| supremxxxoxo explică (pentru AdrenalinTm):

Salut AdrenalinTim. Am gasit device manager si imi arata acolo bateria disk dvd,keyboard, procesor, tot dar la sonor imi arata Sound, Video and game controllers si dau pe ia si imi arata relatek high definition, nVIDIA si AnvSoft! E arsa?

| AdrenalinTm a răspuns (pentru supremxxxoxo):

Nu nu e arsa e acolo daca tio arata merge
ai facut u un updata gresit
ia din nou driverul si instaleaza-l laughing ce service sal ducilaughingfa acolo daca intampini ceva greutati mai intrebi

| supremxxxoxo explică (pentru AdrenalinTm):

Pai si ce sterg? Am sters relatek si l-am bagat din nou dar degeaba

| AdrenalinTm a răspuns (pentru supremxxxoxo):

Zi-mi exact numele placi de sunet

| supremxxxoxo explică (pentru AdrenalinTm):

Poi cred ca am Nvidia. Am placa video Nvidia si la sound driver scrie Nvidia Sound Hd si altele, deci nVIDIA si am si realtek.

| AdrenalinTm a răspuns (pentru supremxxxoxo):

Apasa pe Start>Run>scrie acolo DXDIAG>Si dai sound ^sus^ acolo poti afla absolut totul despre calculatorul tau...iti spune exact

| supremxxxoxo explică (pentru AdrenalinTm):

Am win 7

| supremxxxoxo explică (pentru AdrenalinTm):

Am dat dar la sound nu spune ca am probleme

| supremxxxoxo explică (pentru supremxxxoxo):

Stai! La sound 2 n-am problema dar la sound 1 scrie The file anvsnddrv is not difitallu signed, which means that it has not been testede by Microsoft windows Hardoware Quality labs. You mai be able to get a W H Q L logo`d driver from the hardware manufacturer.

| AdrenalinTm a răspuns (pentru supremxxxoxo):

Da trebeuie sa dawlodezi driverul corect sau daca ai cd ce l-ai primit cand ai cumpaarat pc ala o sa te ajute mult

| AdrenalinTm a răspuns (pentru supremxxxoxo):

Hai ca te chinui de mult ia-ti team wiever ( http://download.teamviewer.com/download/TeamViewer_Setup_ro-ckq.exe )
si o rezolvam asa si id de mes adrenalin_tm

| BananaSplyte a răspuns:

Da ti s-a stricat placa audio cel mai probabil cel mai bine ar fi sa te duci la un service nu cred ca-ti ia bani pentru un mic control

| AdrenalinTm a răspuns (pentru BananaSplyte):

NU MAI TRIMITETI CALCULATOARELE LA SERVISlaughing aia va iau bani si pentru ce nu a avut mint aia ca are De toate (service in ultima instantza