| alexan38 a întrebat:

Salut de curand am intampinat o problema cu PC-ul meu. Din greseala am resetat PC-ul fortat iar de atunci imi apare un automatic repair care nu va rezolva niciodata. Cand am incercat sa intru in boot menu imi cerea o parola care nu stiu sigur care era. Ce trebuie sa fac? Va rog ajutati-ma am nevoie mare de un raspuns

Răspuns Câştigător
| AKARA0 a răspuns:

Deschizi carcasa, și acolo ai bateria aia rotunda pe care scrie kts pe ea, o scoți și o bagi la loc astfel îți resetezi placa de baza și nu îți va cere nicio parolă, cred că ai Windows 7. Il reinstalezi, te duci la cel mai apropiat magazin cu electronice, îți cumperi un stick de preferabil 8 gb, intri pe internet și cauți Windows 10 media tool. Il descarci, descarci Rufus, Daca descarci Windows 10-ul trebuie să fie descărcat pe ISO file. După alegi sa pui unde să-ti fie pus iso-file-ul, preferabil pe desktop. Apoi bagi stick-ul in slotul USB. Deschizi Rufus, si vezi dacă acolo ți se vede stick-ul, adică marca și cati gb are. Alegi iso file din opțiunea search a aplicației, dai pe desktop și dai pe Windows care este fila Iso dai start. Aștepți cam 30 de minute până când îți va fi gata stick-ul cu Windows 10 bootabil, apoi scoți stick-ul, stingi pc-ul bagi stick-ul înapoi și îți va apărea jos acea opțiune boot menu și ce tasta va trebui să apeși că sa intri în el. Te deplasezi cu săgețile de pe tastatură până la stick si apeși enter, aștepți puțin, îți formatezi partițiile, și îți instalezi windows-ul pe ce partiție vrei tu. Aștepți să se descarce și aia e, Windows 10, nu vei avea niciodată probleme cu el ca pe Windows 7.
Cat despre codul de activare poți găsii pe YouTube cum să-ti activezi Cheia fara nici un leu.

Bafta.