| alex62493 a întrebat:

Mi-am virusat windows 8.1 si acum ma duce mereu la automatic repair (sau ceva de genul asta) si nu pot sa rezolv
Am incercat sa dau recovery dar imi zice ca e antivirusul aprins si ca nu poate rezolva deci vreau sa dau restart pc(adica sa sterg tot ce am in calculator) dar imi zice ca trebuie sa am windows installer, deci o sa imi pun windows 8.1 pe cd.
Ajutati-ma sa stiu daca e bine ce fac sau cum sa imi dezactivez antivirusul
FUNDA

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Daca nu stii ce e aia bootat de pe CD sau USB stick, pune pe unul care se pricepe. Ce ti-am dat mai sus e CD de devirusare (merge mai repede decat Kaspersky). Calculatorul trebuie sa fie conectat la internet pentru a invata semnaturile virusilor noi.

6 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Http://www.eset.com/au/support/sysrescue/

Bootezi cu el de pe CD sau USB stick.

| K0sti a răspuns:

Antivirusul aprins? Pai ce e bec?
http://www.epasystems.ro/devirusare-kaspersky-rescue-disk/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai windows 8.1 original este pacat sa reinstalezi windows-ul.Si chiar daca faci recovery virusul tot in sistem ramane. Si nu inteleg cum ti-ai virusat tu pc-ul cu antivirusul „aprins„? Explica ce are calculatorul sa ne dam seama, ce figuri face? Poate nu e nevoie de reinstalarea windows-ului.

| Smartulet a răspuns:

Eu iti recomand Yac Cleaner, e 100% gratis si nu expira. Curata si imbunatateste performanta PC-ului.
Informatii si prezentare video gasesti aici www.Yac-Cleaner.weebly.com
Succes!

| alex62493 explică:

OK, aparent intrebarii mele ii lipsesc cateva amnunte. In primul rand, nu pot intra pe desktop, ma lasa doar pe automatic repair. In al doilea rand, cand dau recovery imi zice ca nu il lasa antivirusul. In al treilea rand, nu vreau sa imi repun windows-ul, doar sa il restartez complet. In ultimul rand, nu il am original.

| doctorandus a răspuns (pentru alex62493):

Daca nu stii ce e aia bootat de pe CD sau USB stick, pune pe unul care se pricepe. Ce ti-am dat mai sus e CD de devirusare (merge mai repede decat Kaspersky). Calculatorul trebuie sa fie conectat la internet pentru a invata semnaturile virusilor noi.

| Vladu_Alex_1990 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa-ti bagi windows-ul din nou dar windows 8.1 nu cred ca are loc pe cd ci mai degraba pe dvd.depinde si ce virus ai in pc, daca ai antivirus cu licenta ti-l rezolva automat dar daca il ai de pe net n-ai ce face trebuie sa bagi windows-ul din nou. sper ca te-am ajutat.