| bradutuI99 a întrebat:

Salut, de curând mi-am cumpărat un joystick(manşă, controller) de la vărul meu care nu prea a folosit-o..Toate bune şi frumoase în fifa, dar când intru în alte jocuri, gen shooter-e toate butoanele merg cum ar trebui mai puţin "axis"-ul (bucata aia de cauciuc care pe care o mişti tu cu degetul în toate direcţiile)

În loc să mute ţinta apasă butoanele de mai sus (1, 2,3,4)
Adică dacă mut axisul în sus îmi apasă butonul 2
jos-3
dreapta-4
stânga-5
Dacă nu am reuşit să mă exprim prea bine lăsaţi-mi voi jos întrebări...
Vă rog ajutaţi-mă!

1 răspuns:
| raducebotari a răspuns:

Probabil e din cauza software-ului joystickului, incearca sa folosesti urmatorul program:x360ce.
Uite aici un tutorial de folosire
https://www.youtube.com/watch?v=RYL7BMNXeao