| Razvanelrazvii a întrebat:

De la o vreme laptopul meu nu imi mai detecteaza DVD-ul. Introduc DVD-ul in laptop, se aprinde beculetul verde si nu se intampla nimic. Nici marac nu imi arata unitatea DVD cand intru in,, My Computer,,. Nu cred ca s-ar fi ars pentru ca acum intr-o zi am luat laptopul si l-am ridicat pentru a vedea ceva la cooler-ul meu si dintr-o data mi-a aparut unitatea DVD si dupa cateva minute a disparut. :/ ce sa aiba?

Răspuns Câştigător
| tpuuser999 a răspuns:

Poti sa incerci sa scoti DVD-ul si sa vezi daca nu are ceva pe contactele SATA sau nu este bine asigurat cu surubul de siguranta. Cel mai probabil cand ai ridicat laptopul, ai apasat pe unitatea DVD si a facut din nou contact, pentru scurt timp.

2 răspunsuri:
| hyperxy a răspuns:

Poate s-a rupt/intrerupt cablul sata ce se conecteaza la placa de baza

| Razvanelrazvii explică (pentru tpuuser999):

Multumesc mult. Se pare ca a fost nevoie doar de o mica curatare. Putin praf. Acum e ok. MULTUMESC!