| Yohei a întrebat:

Salut! Acum cateva minute am schimbat pasta terminca de la laptop, am deconectat bateria sa ma asigur ca nu se intampla nimic, iar cand am terminat si am conectat bateria inapoi, nu mai incarca laptopul. In momentul cand bag cablul in mufa laptopului, se aprinde beculetul (care arata ca se incarca) pentru o milisecunda si dupa se stinge. Si dupa m-am uitat sa vad daca nu e conectata cum trebuie, dar e conectata bine. Stie cineva ce are? Tin sa mentionez ca inainte imi mai facea niste figuri, ca nu se incarca, dar isi revine dupa ceva timp. (Laptopul e un Lenovo Y720)

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Poate nu ai conectat bateria bine.Eu nu inteleg de ce uni oameni desfac computerele sa puna pasta lu peste prajit,cu ce va ajuta chestia asta numa voi stiti.
Vedeti pe unu care nu are ce face si se baga in sama,apoi rapid haide si voi, pai ce tu de ce sa nu pui laughing
Pasta aia ai pus-o stii pentru ce? Pt nimic, aia nu face absolut nimic mai mult decat avea laptopul ala din fabrica.
Ei uite ca acu ti-a facut de lucru, asa se intampla cad nu ai ce face si te apuci sa faci chestii inutile.

Ar putea sa fie coincidenta si bateria sa fie dusa de suflet, s-ar fi dus oricum, chiar daca nu ai fi umblat tu acum.Mai ales ca spui si inainte iti facea figuri.
Scoate bateria si mergi fara, stai cu ala tot timpul in priza, asta in cazul in care bateria e dusa.

| Yohei explică (pentru relian):

Salut! In legatura cu pasta, cum ai spus tu, nu e asa. Am schimbat-o pentru ca laptopul imi statea in 50-60 grade fara sa fac nimic, sa nu mai zic in jocuri, iar acum sta in 15-20, in jocuri n-am apucat laughing Dar, daca ii scot bateria si bag incarcatorul, nu se intampla nimic, adica as fi facut asta, dar nici nu se aprinde. Nu cred ca pot aprinde laptopul fara baterie, nu la modelul asta, am mai avut un laptop si il foloseam fara baterie, dar asta vad ca nu merge.

| relian a răspuns (pentru Yohei):

Orice laptop functioneaza fara baterie. Daca al tau nu,atunci s-a dus de suflet,ai probleme ori cu incarcatorul ori cu laptopu.
La telefoane daca nu ai baterie telefonul nu functioneaza, dar la laptopuri incarcatorul functioneaza si fara baterie, sau laptopul asa este facut sa functioneze si fara baterie.
Ce spui tu de grade nu inteleg de ce tot controlati voi temperaturile la computere laughing parca va sta ceva undeva laughing un computer daca e ceva, stie ce sa faca, te anunta, ori se inchide singur si asa mai departe.Sa stau oata ziua sa urlaresc ce temperatura, pfff voi nu aveti de lucru cum am zis.

| GambleR40792 a răspuns:

N-ai pus pasta termica cum trebuie cel mai probabil

| anonim_4396 a răspuns (pentru GambleR40792):

Ce treaba are una cu alta?
Probabil ca era un contact imperfect iar acum ca a umblat pe acolo, l-a " imperfectionat " definitiv