| Bogdanutzuu a întrebat:

Acum vreo 2 zile aveam laptopul pe masa, era deschis, l-am luat sa ma pun pe pat si s-a inchis, prima data credeam ca am scos firul din greseala dar nu era asta, si nu mai merge... in seara asta nu stiu cum a mers, am stat putin pe el, vreo 5 minute, am atins putin firul si s-a inchis, acum iar nu mai merge. Nu stiu ce sa-i fac, daca bag firul in priza fara sa il bag si in laptop, se aprinde beculetul verde dar cand il bag si in laptop se stinge usor beculetul si nu merge. Va rog sa ma ajutati! ( P.S.:Nu am baterie la laptop. )

4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Cordonul de la incarcator s-a stricat.alt incarcator.

| express11 a răspuns:

Cordonul de la incarcator s-a dus.alt incarcator.

| K0sti a răspuns:

Ai un contact prost undeva! Desi daca se stinge beculetul cand il bagi in laptop, e ceva mai grav, posibil sa ai un scurt pe placa. Incarcatorul pare sa intre in protectie daca i se stinge beculetul!

| dgffdf a răspuns:

Probabil este o problema la incarcator.Te-as fatui sa-ti comanzi unul nou de la firma respectiva. Sper ca te-am ajutat(PS. poate fi si de la umiditatea camerei in care tii laptopul)